Jesień w naszym Kole – LAS JAKIEGO NIE ZNAMY i rodzinne grzybobranie


23 września 2023 r.

W dniu 23 września 2023 r. byliśmy gościnnie w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym, gdzie odbywał się piknik rodzinny w ramach Festiwalu Nauki pt. LAS JAKIEGO NIE ZNAMY.

Było to świetne wydarzenie, bardzo dobrze zorganizowane, z którego wróciliśmy z nową i odświeżoną wiedzą w głowach. W programie było ognisko z pieczeniem kiełbasek, tropy zwierząt, quizy, gry i zabawy na trawie, „z koszykiem na grzyby”, wystawa zdjęć przyrodniczych, strażackie kręgle, owady pod mikroskopem i wycieczki po lesie.

Nas najbardziej zainteresowało przejście ścieżką edukacyjną, po której oprowadzała nas praktykantka Małgosia Danowska z Panią Grażynką. Można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o lesie, roślinach, zwierzętach, grzybach itp., posłuchać ciekawostek i rozwiązywać zagadki chodząc wśród gigantycznych sztucznych zwierząt, owadów i grzybów ustawionych w prawdziwym przepięknym leśnym otoczeniu.

Wkrótce po wizycie w IBL wybraliśmy się na rodzinne grzybobranie, gdzie mogliśmy wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę. Potrafimy już rozpoznawać i zbierać kanie! Chcecie pojechać z nami na grzyby?

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter