Relacja z Dnia Działkowca z jubileuszem 40 - lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego Wirnik


18 września 2023 r.

W dniu 16.09.2023 r. działkowcy z ROD Wirnik w Warszawie wraz ze swoimi rodzinami i gośćmi hucznie obchodzili Dzień Działkowca oraz jubileusz 40 – lecia powstania ogrodu. Nasze bielańskie Koło uczestniczyło w przygotowaniu atrakcji dla dzieci i całych rodzin.

W uroczystości brali udział przedstawiciel Krajowego Zarządu PZD, przedstawiciele Dzielnicy Bemowo, m. in. Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo (były burmistrz Bemowa i były wiceprezydent Warszawy) Pan Jarosław Dąbrowski oraz Pani prezes sąsiadującego ogrodu Bemowo II.

W części oficjalnej prezes Jan Szczęsny opowiedział o historii ogrodu i jego licznych sukcesach odniesionych na przestrzeni czterdziestu lat i tych bieżących. Ogród Wirnik jest obecnie jednym z najpiękniejszych ogrodów w Okręgu Mazowieckim – zajął II miejsce (i zdobył nagrodę pieniężną) w konkursie okręgowym „Najlepsza przestrzeń wspólna ROD w Okręgu Mazowieckim PZD 2023”. Otrzymał też puchar z okazji jubileuszu 40 lecia od Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego. Prezes Szczęsny mówił także o problemach i marzeniach działkowców dotyczących zajmowanego terenu i prawa użytkowania gruntu, choć trudnych do spełnienia, to jak powiedział "nie święci garnki lepią". Wypowiadali się również zaproszeni goście.

Następnie prezes wręczył brązowe odznaki „Zasłużonego Działkowca” oraz nagrody i wyróżnienia dla użytkowników najpiękniejszych działek. Nagrodami w konkursie były narzędzia ogrodnicze, takie jak piły szablaste, akumulatorowe nożyce do trawy, sekatory teleskopowe, a każdy odznaczony brązową odznaką, oprócz legitymacji, otrzymał dekoracyjną osłonkę do kwiatów.

W dalszej części imprezy uczestnicy biesiadowali przy muzyce z różnych stron świata granej na żywo przez latynoskiego artystę, jedząc gorącą grochówkę, pyszne ciasta oraz zdrowe owoce od Pani Krystyny, a Panie Ola i Agata z Fundacji ART wspólnie z Anettą Sitkiewicz z bielańskiego Koła ZDR3+, z dwiema wolontariuszkami oraz rodziną Danowskich – głównie z Martą, Małgosią, Pawłem i Piotrem - zapewniali atrakcje dla dzieci i całych rodzin.

Oprócz tradycyjnego malowania buziek, warkoczyków i tatuaży, odbyły się warsztaty dekoracyjno - ogrodnicze „Malujemy doniczki”. Dzieci mogły także pojeździć po terenie rowerkami, wziąć udział w animacjach z chustą Klunzy albo pograć w gry planszowe.

Nie zabrakło też edukacji ogrodniczej w formie zabawy. Chętni działkowcy brali udział w loterii – Koło Fortuny – z atrakcyjnymi nagrodami, takimi jak świeczki na komary, cebulki kwiatowe, nawozy itp. drobiazgi, które można było otrzymać po udanym zakręceniu kołem i prawidłowej odpowiedzi na zadane pytania.

Wśród działkowiczów znalazły się duże rodziny z Bielan, które wkrótce powiększą liczbę rodzin zrzeszonych w naszym Kole, a wśród firm obsługujących imprezę, znaleźli się chętni do przyłączenia się do programu KDR. Bardzo się z tego cieszymy!

Życzymy ogrodom kolejnych 60 lat istnienia i dziękujemy zarządowi za świetną organizację, smaczne jedzenie i wspaniałą rodzinną atmosferę koniczynka | Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Redzie.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter